Fényzselé a díszes és csillogó műkörmökért

A fényzselé használata a zselés műkörömépítés előretörésével vált egyre elterjedtebbé. A fényzselé a zselés műköröm legfelső rétegét képezi, amely a köröm fényét, illetve a díszítés rögzítését biztosítja.

A fényzselét utolsó rétegként kell felvinnünk a műkörömre; elsősorban a díszítések biztosítását szolgálja, de hagyományosan az alap műköröm épségét is védi. A fényzselére egyfajta védőrétegként is tekinthetünk, amely nem csak az elsődleges funkcióját látja el, hanem tökéletes csillogást is biztosít a körömfelületnek. A fényzselé használata nélkülözhetetlen azoknak a hölgyeknek, akik előszeretettel használnak strasszköveket díszítésként.

Ezek az aprócska kövek az igénybevétel során hajlamosak leválni; annak érdekében, hogy ez ne történhessen meg, kellő védelmet kell biztosítanunk számukra. Erre alkalmas a fényzselé, mint egyfajta védőréteg. Ugyanakkor el kell mondani, hogy a fényzselé használatához némi gyakorlatra van szükség. A felvitele nem nagy ördöngösség, de érdemes tudni, hogy a leoldható fényzselé az UV lámpa alatt a teteje zselészerű marad. Ettől nem szabad megijedni, egy kis cleaner és egy vattacsomó segítségével a zselés réteg könnyedén eltávolítható. A fixálásmentes és a leoldható fényzselé között érdemes különbséget tennünk; a fixálásmentes változat gyakorlatilag csak reszelővel távolítható el, míg a leoldható fényzselé tipleoldó segítségével levehető.

A fényzselé kiválasztásánál érdemes megvizsgálni, milyen tulajdonságokkal rendelkezik a kiszemelt termék. Ha már kellő gyakorlattal rendelkezünk, az esetben érdemes lehet minőségibb vékony oldható zselét választani. Arra is érdemes figyelni, hogy a gyártóval kapcsolatos tapasztalatok tartósságról szóljanak; sajnos egyes kétes minőségű termékek esetében megrepedező felületekről is lehet olvasni, ezért mindenképpen ajánlott legalább a középkategóriás termékek választása. A legtöbb fényzselé nagyszerűen használható zselé és porcelán műkörmök esetében is.

A gyors kötés is kívánatos; senki sem szeret hosszasan várakozni, ráadásul a nem teljesen megszilárdult zselés anyag sokkal sérülékenyebb. Ha minőségi terméket választunk, nem kell attól tartanunk, hogy száradás után ragacsos felülettel kell bajlódnunk. Mindezek tudatában kijelenthető, hogy érdemes elkerülni a piacon megtalálható legolcsóbb silány termékeket; érdemes megfelelő minőségű fényzselét választani.

Tartalomhoz tartozó címkék: Blog Fényzselé Védőréteg
Az oldal tetejére