Hajdanában a körömfestés a férfiaktól indult
A körömlakkozás történetének egyik óriási csavarja, hogy a férfiak nevéhez fűződik az első körömfestéshez hasonló tevékenység. Ehhez réges-régre kell visszanyúlnunk, pontosan Kr. e. 3 évezredbe, amikor is a babilóniai harcosok a küzdelemek ellőtt zöld és fekete festékbe mártották bele ujjaik hegyét. Ez még messze van a manapság használt körmözési technikáktól, viszont tekinthető egyfajta előszelének.
A történelem során a körömfestés hol a nők, hol a férfiak, hol pedig mindkettő nem által végzett divathóbort volt, különböző anyagok és eszközök segítségével.
Az első, valódi körömlakkot 1917-ben alkották meg az Egyesült Államokban, amelyet a Cetux gyárott és forgalmazott. Onnantól kezdve pedig elindult egy őrületes trend, amely a mai napig virágkorát éli.
A körömfestés férfi képviselői 2000 előtt
A valódi körömlakkot elsősorban nőknek készítették el és az évek alatt sem változott ez túlságosan, hiszen általánosságban a célközönség továbbra is a hölgyek köre.
A körömfestés szele azonban a férfiakat sem kerülte el azóta sem, ugyanis mindig voltak és vannak olyan pasik, akik élnek a divat ezen trendjével.
A 70-es, 80-as és 90-es évek nagy ikonjai előszeretettel jelentek meg úgy, hogy körmeiket kifestették. David Bowie, Mick Jagger vagy Kurt Cobain is állt úgy színpadra, hogy körmeiket valamilyen szín ékesítette. Bár számukra ez nem a divatról, inkább az önkifejezésről szólt.
David Bowie:
Kurt Cobain:
Manapság már a magyar férfiak is élnek a körömfestés trendjével
2022-re már annyira elterjedt a férfi körömfestés, hogy mára már nemcsak külföldi példákat, de hazai sztárokat és influenszereket is tudunk inspirációként felhozni.
Külföldi példa: Harry Styles
Magyar példa: ByeAlex
Ez hozta el magával a NiiZA első férfi gél lakk kollekcióját is, amely erős, határozott és markáns színeket, illetve egy mattító fedőlakkot tartalmaz.
NiiZA Man in Black gél lakk kollekció férfiaknak
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!